Szentendre Városi Óvodák részt vett az „Anafilaxiás sokk azonnali megelőzése” tanfolyamon 2022.09.06-án

Az elmúlt időszakban sajnálatos módon egyre szaporodnak a gyermekeket érintő – olykor halálos kimenetelű – allergiás reakciók.

Az allergia okozta anafilaxiás sokk azonnali megelőzése életmentő, ezért intézményünkben fenntartónk, Szentendre Város Önkormányzata kezdeményezésére Szentendre Város Egészségügyi Intézményei (SZEI) munkatársai közreműködésével EPIPEN Junior életmentő injekció beszerzése és használatának oktatása valósult meg.

Dublinszki-Boda Péter intézményvezető szervezte meg munkatársaink oktatását és Dr. Hernádi Márton gyermekorvos, valamint Dr Gaál Andrea allergológus, -fül-orr-gégész főorvosasszony előadásával tanították meg kollégáinkat az EPIPEN Junior életmentő injekció beadására.

Köszönjük a képzés megvalósulásának lehetőségét, valamint a nagylelkű és hasznos felajánlást a SZEI-nek, hogy az életmentő EPIPEN Junior készítményt biztosítják intézményünknek!